Dobré odpoledne. Přihlašte se prosím nebo registrujte.    Jméno: Heslo:  
 Nové akce a Historie akcí

Pochod Slaný-Ústí k 200.letému výročí bitvy u Chlumce v r.1813

 Historický spolek města Bíliny ve spolupráci s agenturou J.Pelíška připravuje:

Historický pochod vojsk L.p. 26.8.-30.8.2013 z dob napoleonských válek spojených rusko-rakouských ze Slaného do Ústí nad Labem k výročí 200.let. bitvy u Chumce a Přestanova v r.1813. Kdy převážně Ruská vojska zadržela Napoleonův postup do českých zemí. 

Jedná se o pochod dobových rusko-rakouských vojsk k 200.letému výročí bitvy u Chlumce a Přestanova.Trasa Slaný-Terezín-Ústí-Chumec.Ze Slaného do Terezína pojedou Jen jízdní jednotky v Terezíně se přidají povozy a pěší ruští a rakouští vojáci v dobových uniformách z let 1805-1813.

Podrobnější Informace o pochodu budou zde až bude vše projednáno.

Po novém setkání organizátorů byla projeta trasa z Terezína do Ústí.Domluveny zastávky a tábory jeden bude u Píštaského jezera na louce ze středy na črvrtek a druhý pod hradem Střekovem.
Trasa pro celou kolonu to je pro jízdu,povozy a pěší povede Z Terezína do Litoměřic,Píšťan,dále V. Žernoseky,Libochovany,Církvice
,Sebuzín,Brnou,Střekov,Centrum Ústí/Labem-muzeum.
Trasa převážně kopíruje stezku pro cyklisty č.2
Část jen pro jízdu ze Slaného do Terezína je vedena také převážně po koňostezce
.

 

Ahoj
tak nové zprávy ohledně pochodu už se domlouvají konkrétní věci ohledně zabezpečení pochodu,. také účast koní, povozů, pěších takže neváhejte kdo má zájem budou naplněny počty a budem muset redukovat.
 

 

 • Zdravím všechny příznivce pochodu potřebovali by jsme od vás zájemců potvrdit účast a také které části se účastníte pokud se chcete připojit na trase.případně bude-li vás víc jedná se hlavně o pěší jednotky,které půjdou z Terezína.Dále bude pravděpodobně ukázka střetnutí v centru Ústí /Labem ktrerou organizuje muzeum,počítá se s tím ,že vojáci navštíví výstavu k chlumecké bitvě,dostanou menáž u muzea.
 • tak pro všechny zájemce pochodu jednání ohledně zajištění jsou u konce zbývá vše potvrdit,ale s učitostí můžeme říct ,že pochod bude organizován Historickým spolkem města Bílina a agenturou j.Pelíška.Původní plán trasy i časové rozvržení platí a vypadá to ,že i bude malá bitevní ukázka v Pátek před bitvou na mírovém náměstí v Ústí/Labem a dále prohlídka vojáků výstavy o bitvě u Chlumce v muzeu.
  prosíme případné zájemce o pochod z řad rakouské a ruské pěchoty aby se přihlásili nebo na stránky www.hsbílina.cz,.je možné se k pochodu přidávat i přůběžně na trase nebo až na střekovském hradě nebo v pátek po 12.h před budovou Ústeckého soudu na Střekově
 •  

   

   

     počet hlasů: 0 - Hodnocení: 0/100
  5470x přečteno | Velký Vont | 01. 04. 2013 | Export: Informační e-mail Vytisknout článek

  © 2009 HSBILINA.cz - Všechna práva vyhrazena. Veškerý obsah písemný, grafický i fotografický podléhá autorskému právu. Není proto dovoleno jej jakkoliv přebírat či kopírovat bez předchozího písemného souhlasu administrátora tohoto serveru.
  Systém běží na jádru PHPRS - © 2009 CSS Layout + speciální moduly www.militaryzone.cz | www.nejdepocitac.cz