Dobré odpoledne. Přihlašte se prosím nebo registrujte.    Jméno: Heslo:  
Report z akce

Akce v Německu ve stylu westernu

Zpráva z Německa od našeho zpravodaje Bedny Bubáka o účasti na akci pro mentálně postižené v CVJM Schneeberg 

12.-14.6.2009

CVJM Schneeberg


Obchodní akademie, Střední odborná škola gastronomie a Střední odborné učiliště, Chomutov
Jirkovská 119
431 41 Údlice

Tento víkend jsem byl s Barčou a dvouma indošema (Jarda Lakota a Jindra Irokéz) v Německu
v
CVJM
Schneeberg.

Byli tam dorostenci s učiliště v Údlicích a pak v sobotu na celý odpoledne jsme pomohli připravit program pro dospělé německé mentálně choré a večer jsme asistovali na stezce odvahy pro učně a studenty. Měl jsem s těch klientů trochu obavy, ale vše dobře dopadlo. Byli správňácký.
Prostě paradnický pohodový odpoledne.

Učitelé a mládež z učiliště připravili na odpoledne různé soutěže kde bylo možno získat papírové peníze různé hodnoty.  Za které bylo možno posléze koupit různé drobnosti či sladkosti. Byli oblečeni v různých historických kostýmech, včetně čarodějnic, lesních mužů, či pravěkých lovců.  Stejně tak klienti měli na sobě samo dělané historické kostýmy, či spíše různé stylové doplňky.  My jsme samozřejmě zůstali věrni našim oblečkům které nám jsou nejbližší. Indiáni indiánským, a my s Barčou co by hraničáři.  Měli jsme připraveno hody házecími šípy na cíl a lukostřelbu. Posléze se k nám přidal Štefan-Německý Šajen. Občas měl problémy jim vysvětlit střelbu z luku německy, tak že si každý dovede představit, jak jsme jim to asi vysvětlovali česky. Ale jinak pohoda. Údajně jsme měli nejtěžší soutěže, tak že jsme vyplácely malované pěti CéVéJéMky, což byly peníze nejvyšší hodnoty.  Přesto se většina klientů vracela nejraději k nám.  Barča taky pomáhala, dělala spojku (nosila z marketu použité peníze znovu k nám), podávala šípy, a ještě při tom stačila oběhnout s úspěchem nějaké soutěže.
Klienti ale byli skvělí, občas to vypadalo že k tomu přistupují někteří laxně, ale oni tak prostě vypadali. Někteří k soutěžení přistupovali s velkým snažením, někteří vyloženě s nadšením, ale všichni se při sebemenším úspěchu radovali jak malý děti. Ta jejich upřímná radost mě za tu cestu do Německa stála. Odpoledne zakončila bitva vodními bombami a posléze opékání buřtů. Během odpoledne se také mohli svézt na koních, čehož samozřejmě ihned jako první využila Barča.
Taky se nám stala tato příhoda: Barča si za vyhrané peníze (kromě sladkostí), koupila takovou malou kačenku, co tam měli jen tři. Nechtěl jsem aby mi ji pořád cpala a vyndavala ze štrozoku, tak jsem jí řekl ať si ji položí na stůl.  Poslechla, ale pak mě to mrzelo, neb jí tu kačenku někdo sebral. Tak brečela a jeden klient (jmenoval se Rikardo) se ptal co jí je, tak jsem mu to řekl. A on jí dal svojí kačenku co vyhrál on. Byla sice jiný barvy, ale bylo to od něj moc hezký. Tak jsem utrhl třáseň z válečný košile a zavázal mu to kolem ruky a on byl štěstím bez sebe, a já měl slzy v očích.
K večeru jsme se Štefanem-Šajenem zpívali a tančili. Nejdříve vlastními silami ale pak na plac dovezl dodávku a pustil písně s CD. Na zem hodil bizoní kůži vydělanou mozkem a na ní jsme naskládali některé posvátné a bojové předměty a pak jsme kolem toho tančili a zpívali a popíjeli, prostě paráda.

V noci jsme ještě asistovali na stezce odvahy pro učně a studenty. Mají tam postavenej takovej dřevěnej labyrint, a je to šupa. Barče se tam moc líbilo a bloudila by tam furt. Taky mě indiáni provokovali ať si jdu s nima zahrát házecí šípy, že oni sice neumí moc střílet z bouchaček, ale tak ať já ukážu tady co umím. 80% her jsem nad nima vyhrál.  A když se mi to jednou nepodařilo, tak nad nima vyhrála malá Barča.
Co se týče jídla a pití (jak alko tak nealko) bylo o nás velmi dobře postaráno a spaní jsme měli zajištěno v parádním srubu, kde pro nás, když jsme přijeli, hořel už oheň v krbových kamnech.

Ahoj Bedna Bubák


počet hlasů: 0 - Hodnocení: 0/100
5170x přečteno | Velký Vont | 20. 07. 2009 | Export: Informační e-mail Vytisknout článek

© 2009 HSBILINA.cz - Všechna práva vyhrazena. Veškerý obsah písemný, grafický i fotografický podléhá autorskému právu. Není proto dovoleno jej jakkoliv přebírat či kopírovat bez předchozího písemného souhlasu administrátora tohoto serveru.
Systém běží na jádru PHPRS - © 2009 CSS Layout + speciální moduly www.militaryzone.cz | www.nejdepocitac.cz