Dobrý podvečer. Přihlašte se prosím nebo registrujte.    Jméno: Heslo:  
Informace

Informace o pochodu

Informace o pochodu  Terezín – Ústí –Přestanov/Chlumec a následném programu
 Jedná se o pochod dobových rusko-rakouských vojsk k 205.letému výročí bitvy u Chlumce a Přestanova. Trasa Terezín-Ústí-Chlumec. Z Terezína pojedou  jízdní , přidají se povozy, pěší ruští a rakouští vojáci v dobových uniformách z let 1805-1813. Také osazenstvo trénu(povozů)                                                                    

                                         

Rozpis akce :                                     
 
 Středa 29.8 . Ukázka secvičenosti jízdy a pěchoty při formování kolony pěchoty a vozů do 14.hod. v Terezíně v opravené části pevnosti poté odjezd směr Litoměřice nábřeží, -V .Žernoseky  možná prohlídka vinných sklepů,-tábor Libochovany (možná změna místa tábora)
 
Čtvrtek  30.8. Libochovany, ráno 8-9 odjezd z tábora směr  dále po cyklostezce č.2, Církvice, Sebuzín , Brnou, Střekov podhradí.-tábor. Příchod kolem šesté hod. Prezentace vojska na hradě.
 

Pátek   31.8. kolem 12.00 hod .odjezd kolony z hradu po nábřeží pod mostem (cyklostezka)okolo soudu. Před soudem na travnaté ploše zformování kolony pro slavnostní pochod centrem Ústí/Labem k muzeu.asi13.00 -14.00 odchod centrem města k Mírovému náměstí. Od14.00 - 15.00 menší ukázka střetnutí na Mírovém náměstí v Ústí .                                   
 

 Je to jedna z doplňujících akcí k 205. výročí pro nadšence, případné diváky zajímající se o historii našeho regionu . Uvítáme spolupráci obcí v trase pochodu.

Podpořená Ústeckým krajem, Historickým spolkem města Bílina,  Kluby vojenské historie. Ústí/Labem

Případní zájemci se mohou připojit v různých částech pochodu ,ale předem ohlášeni
program v jednání - možné  změny času                                                                   Za HmsBílina Voit Petr

Chlumec

Pátek  31.8-  večer        možné večerní střetnutí vojsk, kanonáda, pochodňový průvod k pomníku ,ajn.

 

Sobota 1.9.   Bitevní ukázky  2x 45.min  15.00 -17.00 Chlumec – Pod Horkou odpoledne –  doprovodný program v Chlumci i na bitevním poli

 počet hlasů: 0 - Hodnocení: 0/100
2509x přečteno | Velký Vont | 28. 02. 2018 | Export: Informační e-mail Vytisknout článek

© 2009 HSBILINA.cz - Všechna práva vyhrazena. Veškerý obsah písemný, grafický i fotografický podléhá autorskému právu. Není proto dovoleno jej jakkoliv přebírat či kopírovat bez předchozího písemného souhlasu administrátora tohoto serveru.
Systém běží na jádru PHPRS - © 2009 CSS Layout + speciální moduly www.militaryzone.cz | www.nejdepocitac.cz