Dobré dopoledne. Přihlašte se prosím nebo registrujte.    Jméno: Heslo:  
Informace

Kanonfest -Terezin 2016

                Historicko – ukázkový víkend v pevnosti Terezín

                  Kanonfest - Terezin 2016

 

                                           aneb děla  v historii.

                

                  Kanonfest - Terezin   aneb děla  v historii.

Formou předvádění živé historie v dobových prostorách barokní pevnosti města Terezín se budou prezentovat obsluhy děl z období ranného počátku dělostřelectva od 30leté války, kdy začalo být masivněji využíváno až do období kolem roku 1880.

Akce je pro zvané dělostřelecké skupiny zabývajícími se určitým obdobím historie střelby z černo-prachých replik děl, včetně dobových uniforem a vybavení k danému dělu.

Historické období a druhy:  gotika 30 letá válka, 7letá válka, Napoleonika, válka sever-jih, Prusko-rakouská válka, námořní děla, pevnostní děla, obléhací děla.

Akce bude koncipována tak, aby návštěvníkům nově zrekonstruovanému objektu Kavalír II. byl umožněn živě a zblízka vidět průběh vývoje dělostřelectva v různých obdobích jeho vývoje včetně dobových ubikací a života vojáka a jeho výzbroje v dané době. Akce je domluvena na základě vzájemné dlouholeté spolupráce mezi Historickým spolkem města Bílina – Městem Terezín a projektem Terezín město změny na spolupořádání akcí s podobnou tématikou a předváděním živé historie návštěvníkům jak v pevnosti Terezín tak i v jiných podobných lokalitách v Čechách i v zahraničí. Právě v rámci prohlubování partnerských vztahů se zahraničními kluby a spolky zabývajícími se historií budou pozváni jejich členové z okolních zemí. V rámci této akce bude probíhat i otevřená expozice terezínského muzea na Kavalíru II. na které v části ,,námořní dělostřelectvo,, vytvářeli členové Historického spolku města Bílina a jejich přátelé.

 

             Kanonfest -Terezin 2016

                            aneb děla v historii

 

               Termín : 23.7. - 2016

        

Program :

    v pátek

od 8.00- 19.00 příjezd posádek, ubytování v přidělených prostorách kasáren –bude požadováno vytvoření ležení odpovídající danému období které jednotka prezentuje. Umístění děl na určené místo pořadatelem v areálu kasáren

                 Posádky budou umístěny v jednotlivých sekcích ubikace (jen obsluhy děl – vojsko muži ) doprovod a ostatní budou v jiné části kasáren bez přístupu veřejnosti. V historické části kasáren bude fungovat v určitých časech vojenský režim jak pro ubytované tak i pro návštěvníky. Aby byla možnost pro procházející diváky (ve skupinách s průvodcem) vidět vojenské ubikace, vystavené věci a život v nich co nejreálněji.

 Sobota : 

11.00-12.00 příprava posádek na slavnostní zahájení Kanonfestu

12.00-13.00 Zahájení – prezentace posádek jednotlivých děl a jejich období(slavnostní nástup i s dělem do palebného postavení jak to posádky pojmou- např. nástup s bubnem,průvodní slovo,dekorace,atd.)

 13.00 - Kulturní program,venkovní výstava,expozice muzea,řemesla,stánky.

14.00-15.00 Střelba z děl ukázky secvičenosti a střeleckého umění posádek.

15.00-16.00 Možnost pro návštěvníky si vyzkoušet práci dělostřelce.(která bude i na jiných stanovištích v areálu kasáren )

16.00- 17.30 Kulturní program –soutěže posádek - kapela

18.30 Střelba z děl – na ukázku i pro vyzkoušení návštěvníky .

 

19.30 -       kulturní program -soutěže pro diváky i posádky–vyhlášení výsledků

21.30         večerní střelby

22.00 -       Dělostřelecký bál (zábava)  živá kapela     počet hlasů: 0 - Hodnocení: 0/100
3581x přečteno | Velký Vont | 21. 06. 2016 | Export: Informační e-mail Vytisknout článek

© 2009 HSBILINA.cz - Všechna práva vyhrazena. Veškerý obsah písemný, grafický i fotografický podléhá autorskému právu. Není proto dovoleno jej jakkoliv přebírat či kopírovat bez předchozího písemného souhlasu administrátora tohoto serveru.
Systém běží na jádru PHPRS - © 2009 CSS Layout + speciální moduly www.militaryzone.cz | www.nejdepocitac.cz