Dobré odpoledne. Přihlašte se prosím nebo registrujte.    Jméno: Heslo:  

Pěchota Historického spolku města Bíliny

Pěchota
Naše pěchota se zformovala ze svobodně smyšlejcích lidí, kteří se zabývají vojenstvím v různých historických obdobích. Po zralé úvaze se náš pěchotní spolek shodl na směru, kterým by se měl vydat a to jest na nepravidelných jednotkách, které sloužily u pravidelných armád.

 • Polovina 18 století - Panduři v majetku barona deVoith-najaté ozbrojené služebnictvo šlechticů rekrutujcí se hlavně z východní hranice habsburské říše.
 • Polovina 18 století v severní americe - Milice(domoobrana) v amerických koloniích za sedmileté války.
 • Napoleonské války - Donští kozáci.
 • První světová válka - Průzkumný oddíl 4.střeleckého pluku Prokopa Holého v rámci čekoslovenských legií v rusku.
 • První světová válka - Alžírští střelci v rámci francouzské armády na západní frontě.
 • Druhá světová válka - 2.TGM Marocoain division - Střelci 2. marocké pěší divize.


 • Tento výčet je jen nastíněním hlavního proudu zájmů v rámcu Historického spolku města Bíliny. Naši členové pěchoty se zabývají samozřejmě též jinými obdobími jako je například Americká občanská válka známá spíše jako válka Severu proti Jihu, Piráty, kozáky v německých službách za 2.světové války, válečníky z období gotiky, i armádami nedávné historie. Členové pěchoty vlastní vojenská historická vozidla s nimiž se účastní různých historických akcí po celé republice i v zahraničí. Naši pěšáci provádí své akce za úzké spolupráce s jezdectvem a dělostřelectvem HSm Bílina.
  jezdectvo jezdectvo
  jezdectvo jezdectvo
  Více fotografií samozřejmě naleznete v naší galerii!


  © 2009 HSBILINA.cz - Všechna práva vyhrazena. Veškerý obsah písemný, grafický i fotografický podléhá autorskému právu. Není proto dovoleno jej jakkoliv přebírat či kopírovat bez předchozího písemného souhlasu administrátora tohoto serveru.
  Systém běží na jádru PHPRS - © 2009 CSS Layout + speciální moduly www.militaryzone.cz | www.nejdepocitac.cz