Dobré odpoledne. Přihlašte se prosím nebo registrujte.    Jméno: Heslo:  

Jezdectvo Historického spolku města Bíliny

Jezdectvo
Jezdecká skupina Historického spolku města Bíliny disponuje čtyřmi koňmi a vystupuje společně s pěchotou i dělostřelectvem.
Jedná se o živé znázornění různých období historie, soubojů na koních, rytířských turnajů, klání a válečných střetů jízdy s ostatními protivníky. Období, jimiž se převážně zabýváme se dělí do gotiky (rytířské turnaje), období Sedmiletých válek v Evropě, vláda Marie Terezie (jízda pandurů), Americká občanská válka, kavalerie unie (sever proti jihu), Působení jízdy v době 1. a 2. světové války (Kozáci jízdní i pěší). V období I. Světové války představujeme Průzkumný oddíl 4.Střeleckého pluku Prokopa Holého Československé legie.
Cílem jezdectva je ukázat široké veřejnosti souhru jezdce a koně při různých disciplínách a využití koní v různých historických obdobích. Závěrem toho krátkého popisu činnosti jezdeckého křídla HSm Bílina nám dovolte podotknou, že jednotliví členové mají, mimo jiné, své vedlejší aktivity z nichž namátkou můžeme vybrat ,automobilové veterány ,rodeo , historická vojenská technika, western, sportovní střelba a mnoho dalšího.


jezdectvo jezdectvo
jezdectvo jezdectvo
Více fotografií samozřejmě naleznete v naší galerii!


© 2009 HSBILINA.cz - Všechna práva vyhrazena. Veškerý obsah písemný, grafický i fotografický podléhá autorskému právu. Není proto dovoleno jej jakkoliv přebírat či kopírovat bez předchozího písemného souhlasu administrátora tohoto serveru.
Systém běží na jádru PHPRS - © 2009 CSS Layout + speciální moduly www.militaryzone.cz | www.nejdepocitac.cz