Dobré odpoledne. Přihlašte se prosím nebo registrujte.    Jméno: Heslo:  

Dělostřelectvo Historického spolku města Bíliny

Delostrelci
Část členů historického spolku Bílina se věnuje jednotkám představující dělostřelce v určitých obdobích historie a v různých armádách, které víceméně mají s naším regionem něco společného a nebo naši předci, jenž v těchto jednotkách sloužili. Je to i v návaznosti na existenci dělostřeleckého pluku, který sídlil v Chudeřických kasárnách založených roku 1847 a měl štáb v tehdejší Pevnosti Josefov. Naši členové spolku se věnují následujícím obdobím historie:
 • Rakouští polní dělostřelci v sedmileté válce - spolupráce s regimentem Wiev, doba Marie Terezie, období bojů o Španělské dědictví, boje s Pruskou armádou Fridricha II. o Slezko, Lužici a Severní Čechy.
 • Kozáčtí dělostřelci - v napoleonských válkách, at´se jedná o bitvu u Slavkova roku 1805 nebo tu v našem regionu u Chlumce a Přestanova L.P.1813 a jiné události z tohoto období.
 • Dělostřelectvo Konfederace - Americká občanská válka známá spíše jako válka severu proti jihu. Mnoho našich předků se této události účastnilo jak na jedné tak i druhé straně. V tomto období nám dělá naše jízda nepřítele představujíc kavalerii unie (8th Iowa Cavalry Regiment).
 • Věnujeme se i jiným obdobím, jako střelci z mušket a děl ve 30ti leté válce, gotice, rytířským turnajům, které pořádáme spolu naší jízdou a pěchotou, dále jako obránci pevností a okopů v historii I. a II. světové války, ovšem těmto tématům se věnujeme v rámci spolku spíše okrajově. Zabýváme se i výrobou replik děl, mušket a částí výstroje, výzbroje, uniforem i dobového ošacení z různých historických období.
  delostrelci delostrelci
  delostrelci delostrelci
  Více fotografií samozřejmě naleznete v naší galerii!


  © 2009 HSBILINA.cz - Všechna práva vyhrazena. Veškerý obsah písemný, grafický i fotografický podléhá autorskému právu. Není proto dovoleno jej jakkoliv přebírat či kopírovat bez předchozího písemného souhlasu administrátora tohoto serveru.
  Systém běží na jádru PHPRS - © 2009 CSS Layout + speciální moduly www.militaryzone.cz | www.nejdepocitac.cz