Dobré poledne. Přihlašte se prosím nebo registrujte.    Jméno: Heslo:  

Něco málo o Historickém spolku města Bílina

znak HSmBHistorický spolek města Bílina je volné sdružení zájemců o historii města Bílina a regionu Podkrušnohoří. Tento spolek tvoří dohromady několik skupin lidí zabývajících se i před vznikem tohoto sdružení živou historií předváděnou na různých akcích. Jen namátkou je to jízda na koních, šerm, rytířské turnaje, jezdecké i pěchotní souboje, výroba replik zbraní a kostýmů, prezentace staré vojenské techniky, rekonstrukce bitev a konfliktů z různých historických období a v neposlední řadě studium historie Podkrušnohoského regionu. Zájem spolku sahá od Města Teplice až po Kadaň, podle působení našich členů.
Spolek vznikl za příslibu budoucí spolupráce a patronace města Bílina a z důvodů potřeby tyto skupiny zabývající se historií sjednotit pod jeden volný spolek a tím i zlepšit spolupráci mezi jednotlivými členy a skupinami. Spolek je členěn podle převládajících zájmů jednotlivých členů, kteří spolu úzce spolupracují do částí jako je jízda,pěchota,dělostřelci a historie. Spolek je otevřen všem zájemcům o spolupráci nebo členství.

A propos, když jsme u potencionálního členství někoho ze zájemců, níže na této stránce je k dispozici formulář s jehož pomocí můžete dát vedení spolku vědět o svém zájmu zařadit se mezi členy HS Bílina.
Upozorňujeme ale, že vyplněním formuláře se nestáváte členem automaticky. Pouze předkládáte svou žádost o vstup do spolku jeho vedení!


Zde je k dispozici malý rozcestník, který Vás pohodlně navede k informacím o jednotlivých skupinách spolku HS Bílina.

jezdectvo

Jezdectvo

Jezdecká skupina Historického spolku města Bíliny disponuje čtyřmi koňmi a vystupuje společně s pěchotou i dělostřelectvem.
Více informací

pěchota

Pěchota

Naše pěchota se zformovala z svobodně smýšlejících lidí, kteří se zabývají vojenstvím v různých historických obdobích.
Více informací

dělostřelectvo

Dělostřelectvo

Jednotky představující dělostřelce v určitých obdobích historie a různých armád.
Více informací


Přihláška ke členství v Historickém spolku města Bílina
Informace jsou zpracované v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů!
Odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku, která nám pomůže rozlišit, zda jste člověk nebo počítačový robot. Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude Vaše žádost odeslána.

Má clovek ctyri oci (ano/ne)?

Jméno a příjmení:
Datum narození: dd.mm.rrrr
Kontakní email:
Telefon:
Adresa:
Poznámky:
např. uveďte, o které období se zajímáte apod.

 


© 2009 HSBILINA.cz - Všechna práva vyhrazena. Veškerý obsah písemný, grafický i fotografický podléhá autorskému právu. Není proto dovoleno jej jakkoliv přebírat či kopírovat bez předchozího písemného souhlasu administrátora tohoto serveru.
Systém běží na jádru PHPRS - © 2009 CSS Layout + speciální moduly www.militaryzone.cz | www.nejdepocitac.cz